Human-Computer Interfaces

Kwiaty, którą świecą w rytm bicia serca

pulse-&-bloom

Burning Man to niezwykły festiwal, gdzie sztuka może łączyć się z technologią. Niektórzy traktują go jako odskocznię od codziennego życia i szansa na przeżycie czegoś niesamowitego. Dla innych są to wakacje inne niż wszystkie. Samuel Clay przyjechał na Burning Man w jeszcze jednym celu – chciał coś zbudować. Chciał zbudować bioniczne kwiaty, które świecą w rytm ludzkiego serca.

Samuel, wraz ze swoim sześcioosobowym zespołem, zaprojektował i zbudował 20 wielkich instalacji w kształcie kwiatów lotosu, o wysokościach od 2,5 do 5,5m. Każdy z kwiatów miał zamontowane miejsce w kształcie Ręki Fatimy (lub Hamsa), do którego można przyłożyć własną dłoń (możecie zobaczyć ją na zdjęciu poniżej).

Pulse & Bloom - Glue Gun

W tej dłoni mieszczą się sensory, które mierzą puls i dzięki zamontowanym kolorowym diodom LED kwiat świeci w rytm bicia serca danej osoby.

Kwiat świeci na niebiesko, dopóki ktoś nie przyłoży dłoni do sensorów. Wtedy zmienia kolor i wystrzeliwuje sygnał idący wzdłuż łodygi do płatków, gdzie rozświetla kwiat. Gdy dwie osoby dotkną sensorów, przez łodygę przebiegają sygnały w dwóch różnych kolorach.

Niesamowicie kreatywne wykorzystanie technologii do stworzenia czegoś pięknego i psychodelicznego.

Samuel udostępnił swój projekt, aby każdy, kto zechce, mógł postawić własne bioniczne kwiaty. Kod źródłowy możecie znaleźć na GitHubie, a na swojej stronie Samuel opisuje krok po kroku jak je zbudować.

Podobne wpisy