Sztuczna inteligencja

C.G.P. Grey – Humans Need Not Apply

humans-need-not-apply

Nie wiem, czy to ten syndrom, gdzie wszędzie widzisz daną rzecz jak ją poznasz (często spotykane w GTA, gdy w końcu znajdzie się ten super samochód) czy po prostu trend, ale ostatnio znajduję na YouTube’owych kanałach, które subskrybuję, coraz więcej filmów o robotyce, sztucznej inteligencji zahaczające o transhumanizm i pytające się, co będzie dalej z nami i maszynami.

Do tego grona dołączył C.P.G. Grey (którego powinieneś/aś zasubskrybować, bo warto), który w swoim filmie Humans Need Not Apply opowiada, jak robotyka i sztuczna inteligencja wpłynie na rynek pracy. Z jego rozważań wynika, że wiele osób i zawodów jest obecnie zagrożonych automatyzacją lub zastąpieniem przez robota. Grey udowadnia również, dlaczego możemy skończyć jak konie i dlaczego argumenty w stylu „powstanie wiele nowych miejsc pracy, o których nawet nie śnimy” nie są odpowiedzią.

Warto poświęcić te 15 minut i obejrzeć uważnie co ma do powiedzenia C.G.P. Grey. Jest to świetny punkt wyjścia do dalszych rozważań na temat roli technologii i jej relacji z nami.

Podobne wpisy