Filmy

Chappie – Die Antwoord, Hugh Jackman i robot w jednym filmie

chappie

Wczoraj pojawił się pierwszy trailer zapowiadający nowy film Neilla Blomkampa (reżysera filmu Dystrykt 9Elysium) o tytule Chappie, w którym zamierza zmierzyć się z tematem robotyki, sztucznej inteligencji i ludzkiej odpowiedzialności.

Tytułowy Chappie to eksperymentalny humanoidalny robot zdolny do samodzielnego myślenia i odczuwania emocji. Mimo technologicznego wyrachowania, którym sobą reprezentuje, Chappie jest jak dziecko. I podobnie jak dziecko, to, kim zostanie zależy od otoczenia, w którym się znajduje. A to w jego przypadku zapowiada się niezwykle ciekawie.

Chappie zostaje porwany przez przez Yo-Landę Vi$$er i Ninję, którym możecie kojarzyć z Die Antwoord. W zasadzie będą grać samych siebie. Już sam ten fakt sugeruje, że film może być ciekawy. Oprócz nich Chappiem opiekuje się Deon (grany przez Deva Patela), inżynier i badacz sztucznej inteligencji. W takim otoczeniu, na ulicach Johannesburga w „rodzinie”, którą można by określić jako dysfunkcyjną, Chappie uczy się kim jest i kim może być.

Niestety, nie wszystkim podoba się fakt istnienia Chappiego. W roli tego złego, który będzie polować na robota, zobaczymy Hugh Jackmana, czyli Wolverine’a.

Światowa premiera filmu ma być 4 marca 2015. W Polsce Chappie ma się pojawić dwa dni później.

Co ciekawe, Chappie będzie rozwinięciem krótkometrażowego filmu Neilla Blomkampa. Nakręcony w 2004 roku Tetra Vaal pokazuje humanoidalnego robota policyjnego patrolującego południowoafrykańskie slumsy.

Podobne wpisy