Robotyka

Dronestagram, czyli Instagram dla dronów

drone-cs, Annecy, France (http://www.dronestagr.am/annecy-france/)

Jeżeli robicie zdjęcia dronem lub lubicie takie zdjęcia, to Dronestagram to serwis dla was. Dronestagram to taki Instagram, tylko że dla dronów, którego celem jest zbudowanie mapy zdjęć wykonanych z lotu ptaka.

Na Dronestagramie można znaleźć zdjęcia (i filmy) natury i krajobrazów, miast z lotu drona, zdjęcia ludzi i różnego rodzaju wydarzenia. Można też trafić na te bardziej szalone zdjęcia, a także na zdjęcia i filmy z tych mniej udanych lotów. Wszystko jest pogrupowane w kategorie i tagi, a do tego każde zdjęcie posiada informacje o dronie, kamerze i miejscu wykonania.

Annecy
drone-cs, Annecy, France

Poza tym, że Dronestagram buduje społeczność ludzi fotografujących świat dronami, to organizuje także konkursy. W tym roku przeprowadzono pierwszą edycję Dronestagram Photo Contest, w którym pierwsze miejsce zajęło zdjęcie orła wykonane przez Capungaero (link do zdjęcia), na  które mogliście trafić przypadkiem w Internecie. Pozostałe wyróżnione zdjęcia możecie zobaczyć na tej stronie.

eagle-960x540
Capungaero

Może i Dronestragram nie powtórzy sukcesu Instagrama, ale pokazuje jak popularne są zdjęcia zrobione przez drony. Kto wie, może za kilka lat ludzie będą robić selfie nie z ręki, ale dronem?

Podobne wpisy