Filmy

Ex Machina

exmachinaposter

Wczoraj opublikowano pierwszy trailer i plakat do nowego filmu Alexa Garlanda – Ex Machina.

Film będzie opowiadać historię Caleba – młodego i zdolnego programisty (granego przez Domhnalla Gleesona), który w nagrodę za wygranie pewnego konkursu dostaje okazję, aby wziąć udział w przełomowym projekcie związanym ze sztuczną inteligencją. Zostaje wywieziony gdzieś z dala od cywilizacji do ośrodka badawczego prowadzonego przez Nathana (w tej roli Oscar Isaac). Na miejscu okazało się, że Nathan pracuje nie nad AI, lecz stworzył coś o niebo lepsze – humanoidalnego robota-kobietę – Ava, który myśli, zachowuje się i czuje jak człowiek. Caleb zaprzyjaźnia się z Ava (Alicia Vikander) i jak zwykle w tego typu filmach stanie się coś złego, co da pretekst do zadawania pytań o to, kim jest człowiek i czy maszyna może być człowiekiem.

Reżyserem będzie Alex Garland, znany z takich filmów jak 28 dni później czy Dredd, który również odpowiada za scenariusz. Światowa premiera jest planowana na 23 stycznia 2015 roku. W Polsce film ma się ukazać 13 marca 2015 roku.

Dopisuję Ex Machinę do listy filmów, które chcę obejrzeć. Zobaczymy, jak podeszli to kwestii sztucznej inteligencji i filozoficznych pytań o człowieczeństwo.

Podobne wpisy