Wearable

Google Glass zakazane w kinach w USA

google-glass

Google Glass, jak i inne inteligentne okulary, wzbudził wiele emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Wśród tych negatywnych są m.in. zastrzeżenia o ochronę prywatności i kwestie związane z tym, czy wolno nagrywać ludzi bez ich wiedzy oraz kiedy i gdzie można nagrywać. Od niedawna do listy miejsc, gdzie nie można wchodzić z Google Glass, można dopisać amerykańskie kina.

National Association of Theatre Owners (NATO) i Motion Picture Association of America (MPAA) ogłosiły, że wszystkie urządzenia wearable zdolne do nagrywania filmów są zakazane w amerykańskich kinach.

Taka decyzja nie jest zaskoczeniem. Od dłuższego czasu kina starają się, aby ich klienci nie wnosili kamer lub innych urządzeń do nagrywania, aby nie nagrywali filmów. Zamiast męczyć się z wyjątkami i definiowaniem co jest, a co nie jest dozwolone, postanowili pójść po linii najmniejszego oporu i zakazali wszystkich urządzeń pokroju Google Glass.

Przy czym zakaz obejmuje używania tych urządzeń w czasie wyświetlania filmu. Rozwiązanie jest podobne do zasad używania smartfonów. Możesz wejść z Google Glass do kina, ale w czasie projekcji lepiej, abyś je zdjął, bo inaczej możesz zostać wyproszony z seansu.

Jednocześnie ta decyzja zakazuje również wnoszenia lub używania w kinach innych urządzeń wearable. Opaska lub zegarek, który może nagrywać filmy, też podchodzi pod tą definicję. Także inne, jeszcze nie wymyślone urządzenia, będą wpadać w tą kategorię.

Podobne wpisy