Wearable

Ritot – inteligentna opaska inna niż wszystkie

ritor-1

Smartfony zaczynają pomału przenosić się nam na ręce. Dobra, za dużo powiedziane. Powiadomienia ze smartfonów pomału zaczynają przenosić się nam na ręce. Pojawiły się na rynku pierwsze smartwatche i inteligentne opaski, a wiele osób z niecierpliwością czeka na smartwatch od Apple. Jednak wszystkie dotychczasowe smartwatche wyglądają z grubsza tak samo – mniej lub bardziej elastyczny ekran umieszcza się na opasce lub pasku od zegarka. Ritot robi coś innego.

Zamiast wyświetlać powiadomienia na ekranie Ritot wyświetla je na skórze dłoni dzięki małemu projektorowi. Wygląda to niesamowicie i na pewno będzie się wybijać na tle konkurentów.

Ritot ma być dostępny w dwóch wersjach – Bracelet i Sport, i w różnych wersjach kolorystycznych (Bracelet w dwóch, Sport w czterech). Do tego ma być wodoodporny i być bezpiecznym dla zdrowia i skóry. W zestawie ma się także znaleźć bezprzewodowa ładowarka z bajerancką, ale według mnie zbędną opcją zmiany koloru wyświetlacza.

Możliwości opaski są raczej standardowe i ograniczają się do wyświetlania powiadomień ze sparowanego telefonu o przychodzących połączeniach, emailach, spotkaniach, z Facebooka, Twittera i tak dalej. Ma mieć także opcję śledzenia aktywności fizycznej osoby noszącej.

ritor-2

Nie znalazłem informacji ani zdjęć o już zbudowanych opaskach. Wszystkie materiały jakie są dostępne to rendery i animacje na poczet promocji. Nie przeszkodziło to jednak w bardzo udanej zbiórce funduszy na Indiegogo. Zebrano prawie dziesięć razy więcej niż planowane 50 tys. dolarów, a zbiórka będzie aktywna jeszcze przez miesiąc.

Film promocyjny także nie ujawnia żadnych dodatkowych szczegółów poza przedstawieniem ogólnej zasady działania opaski.

Chciałbym zobaczyć Ritot w akcji. Trzeba będzie jednak poczekać aż do przełomu roku, kiedy to według rozpiski z Indiegogo pierwsze urządzenia trafią do klientów. Niemniej, gratuluję oryginalnego pomysłu!

Podobne wpisy