Robotyka

Jak zbudować wyścigowego drona FPV

dyi-fpv-drone

Pisałem już o wyścigach dronów FPV oraz jak to wygląda od środka. Teraz przyszła pora na najlepszą część – pora zbudować własnego wyścigowego drona FPV!

Chłopaki z Tested zaprosili Charpu, z którym przeprowadzili wywiad jakiś czas temu, aby pokazał jak zbudować własnego wyścigowego drona FPV (first person view). Przechodzą przez każdy etap budowy drona, od wyboru odpowiedniego szkieletu, przez silniki i śmigła, po ułożenie elektroniki i innych elementów. Dzieli się również swoimi poradami i doświadczeniem.

Jeżeli po obejrzeniu dwóch pierwszych wpisach o wyścigach quadrocopterów FPV zapragnęliście sami pobawić się nimi, to poniższy film jest jest dobrym punktem wyjścia do zbudowania własnego drona. W opisie filmu na YouTube znajdziecie listę elementów. Niestety, wszystkie linkują do amerykańskiego sklepu. Niemniej, można spróbować poszukać odpowiedników w polskich lub europejskich sklepach.

Dopisuję zbudowanie drona FPV do mojej listy rzeczy do zrobienia. Jak tylko będzie gotowy to podzielę się z wami wynikami.

Podobne wpisy