Augmented Reality

Klawiatura dla Google Glass na twojej ręce

minuum-2

Google Glass steruje się głównie głosem, mówiąc „Ok, Google” i podając komendę, oraz przesuwając palcem po touchpadzie z boku urządzenia. Nie ma w nim klawiatury jaką znamy z tradycyjnych komputerów lub smartfonów i tabletów. Minuum to pierwsza klawiatura na Google Glass, ale nie będę pisał za wiele o tej aplikacji. Będę za to pisał o ich wizjach na pisanie tekstów.

Minuum to aplikacja, która stara się na nowo zdefiniować sposób, w jaki piszemy teksty na klawiaturze. Stosując inny układ znaków i algorytmy zgadujące, o jakie słowo nam chodzi, aplikacja ma ułatwić i przyspieszyć pisanie.

Jakiś czas temu pojawiła się wersja Minuum na Google Glass, a wraz z nią krótki film pokazujący aplikację w akcji. Ot, zwykły film promocyjny pokazujący działanie aplikacji w jakieś typowej sytuacji (w tym przypadku piesze wędrówki po górach).

Najciekawsze jednak jest to, co pokazano pod koniec filmu. Od mniej więcej 0:42 zaczyna się część pokazująca możliwe ścieżki rozwoju aplikacji i ogólnie wizje sposobów pisania tekstów przy użyciu Google Glass. W całym tym filmie to one są najbardziej warte uwagi. Pisanie ruchem gałki ocznej, ruchami rąk ze specjalnymi sensorami, a nawet wyświetlana na ręce klawiatura augmented reality. Zobaczcie sami.

Wizje są przedstawione jako proof of concept. Trzeba będzie trochę poczekać, aż staną się rzeczywistością. Są to bardzo ciekawe wizje i mam nadzieję, że któraś z nich zostanie realizowana.

Podobne wpisy