Wearable

Kocyk od British Airways pokazujący twój stan emocjonalny

british_airways_happiness_blanket-2

British Airways opracowało specjalne koce, które zmieniają kolor w zależności od stanu emocjonalnego osoby nim przykrytej.

The Happiness Blanket to nazwa eksperymentu, który miał pomóc British Airways w lepszym zrozumieniu emocji, jakie odczuwają ich pasażerowie podczas lotu. W tym celu opracowali specjalny koc, który zmienia kolor w zależności od tego, czy dana osoba jest spokojna czy zdenerwowana, odpowiednio na niebieski i czerwony.

Eksperyment przeprowadzono na pasażerach lecących na trasie Londyn-Nowy Jork. Pasażerowie musieli założyć opaskę na czoło, która rejestrowała stan ich mózgu. Następnie informacja o tym była przesyłana przez Bluetooth do koca, który zmieniał światło przepływające w światłowodach wszytych w materiał.

Wyniki eksperymentu były raczej łatwe do przewidzenia. Pasażerowie denerwują się, gdy samolot startuje, a rozluźniają się, gdy podawane jest jedzenie. Eksperyment udowodnił również relaksujący wpływ snu, kiedy cała kabina zaczęła świecić się na niebiesko.

Niemniej, jest to ciekawy przykład wearable technology – projektów, w których łączy się elektronikę z ubraniami, oraz sterowania myślami. Kto wie, może za jakiś czas będziemy nosić ubrania, które będą zmieniać kolory w zależności jak się czujemy?

Zdjęcie: British Airways

Podobne wpisy