Virtual reality

Pacific Rim: Jaeger Pilot, czyli możesz zostać pilotem Jaegera

pacific-rim-oculus-rift

Epicka bzdura z wielkimi robotami i potworami wraca w grze na Oculus Rift.

Specjalnie na rozpoczynającym się dzisiaj Comic Con w San Diego swoje siły połączyły ekipy Oculus Rift i twórcy filmu Pacific Rim. Efektem jest gra Pacific Rim: Jaeger Pilot, w której zostajemy pilotami wielkich robotów zwanymi jaegerami i stajemy do walki z wielkimi morskimi potworami (w filmie nazwali je kaiju).

Gra jest oparta na silniku Unreal 4 i została zaprojektowana przez te same osoby, które robiły efekty specjalne w filmie.

o-DEL-TORO-570

Póki co w sieci dostępny jest teaser, który niewiele mówi o samej grze. Mamy zmontowane ujęcia z filmu i głos z systemu Jaegera (w tej roli głos GLaDOS, czyli Ellen McLain) opowiadający o grze, ale nie ma pokazanej samej rozgrywki.

Jeżeli tylko się pojawi coś więcej o grze to uzupełnię wpis. Mam również nadzieję, że Pacific Rim: Jaeger Pilot na Oculus Rift będzie ogólnie dostępny, nie tylko na kilka dni w San Diego.

Jest to pierwszy mi znany przypadek wykorzystania Oculus Rift w promocji filmu. Pytanie, czy skończy się tylko na tym jednym przypadku, czy też inni producenci spróbują pójść za ciosem? Przykładowo, Iron Man mógłby się odnaleźć w Oculus Rifcie.

Podobne wpisy