Augmented Reality

Pinball z augmented reality

augmented-pinball

Studenci z Israel Institute of Technology wzięli klasyczną grę pinball i dzięki augmented reality wznieśli ją na nowy, wyższy poziom.

Na zaugmentowany pinball składa się zwykła kamera internetowa, projektor i laptop. Po podłączeniu i ustawieniu wszystkiego przychodzi pora na narysowanie planszy. Tak, narysowanie! Na białej tablicy po prostu rysuje się przeszkody jakie tylko chcemy. Można też ustawić na planszy dowolne przedmioty, tworząc w ten sposób dowolne i unikalne plansze.  Komputer za pomocą kamery „widzi” przeszkody i dostosowuje grę do otoczenia.

Możliwe jest również tworzenie przeszkód, które zmieniają rozmiar kulki, urozmaicając tym samym grę. Jeżeli kulka uderzy w fizyczną, nie narysowaną przeszkodę, to się zmniejsza. Jeżeli uderzy w przeszkodę w kształcie koła – powiększa się. Również kolor przeszkody wpływa na kulkę. Gdy trafi się np. w zieloną przeszkodę, to kulka staje się zielona, przyjmując kolor przeszkody.

Gracz steruje łapkami za pomocą… swoich łapek. Wystarczy poruszyć ręką, a odpowiednia łapka zostanie uruchomiona. Proste, a jednocześnie efektowne rozwiązanie.

I to wszystko zrobione za pomocą w miarę taniego lub łatwo dostępnego sprzętu i dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, które potrafi rozpoznawać obrazy. Prosty, ale bardzo efektowny pomysł.

Podobne wpisy