Filmy

Remake Ghost In The Shell – Project 2501

gist

Ghost in the Shell to film, który każdy szanujący się fan cyberpunku lub science fiction musi obejrzeć. Film z 1995 roku miał duży wpływ na nurt cyberpunk i był inspiracją dla wielu innych filmów (wśród nich jest nie mniej kultowy Matrix). Teraz grupa współpracujących przez Internet twórców próbuje odtworzyć film używając technologii z XXI wieku.

Project 2501 rozpoczął się od sesji zdjęciowej nawiązującej do filmu. Efekty pracy fotografów i modeli zainspirowały zaangażowane w nią osoby do spróbowania odtworzenia początkowej sceny przy użyciu współczesnej technologii. W projekt zaangażowały się osoby z całego świata, w tym kilka osób z Polski.

Projekt nie jest jeszcze ukończony. Autorzy wypuścili póki co miks making of przeplatany gotowymi ujęciami i kadrami. Pozwala to zobaczyć jak film jest tworzony i na jakim etapie są jego twórcy. Na razie wygląda to bardzo dobrze. Niektóre sceny wyglądają jakby wyciągnięte z filmu, zrobione na nowo, podrasowane i wstawione z powrotem. Zachwyca dbałość o szczegóły i jakość wykonania.

Dla przypomnienia i porównania – oryginalna scena początkowa filmu:

Podobne wpisy