Augmented Reality

Skully AR-1 – kask z augmented reality dla motocyklistów

skully

To musiało prędzej czy później powstać. Futurystyczny Skully AR-1 to pierwszy na świecie kask z augmented reality dla motocyklistów wyposażony w ekran HUD, na którym wyświetlane są dodatkowe informacje.

Na pierwszy rzut oka Skully AR-1 nie wyróżnia się niczym specjalnym. Z zewnątrz wygląda jak zwykły kask. Jeżeli przyjrzymy się bliżej to zobaczymy po prawej stronie wizjera mały ekran wyglądający jak ten z Google Glass. Na nim są wyświetlane dodatkowe informacje w taki sposób, aby nie rozpraszać uwagi motocyklisty. Można na nim wyświetlać trasę dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS, pogodę, a także widok z tyłu.

Benefit_1_HUD_Display

Kask ma zamontowaną z tyłu szerokokątną kamerę, z której obraz może być wyświetlany na ekranie. Nie trzeba więc będzie obracać głowy i tracić z oczu to, co jest przed nami. Sprytne małe rozwiązanie, które może poprawić bezpieczeństwo jazdy.

Tech_specs

Skully może być również sparowany ze smartfonem. Pozwoli to na m.in. słuchanie muzyki ze smartfonu czy na odbieranie rozmów, a sam smartfon może być źródłem dodatkowych informacji, np. o pogodzie czy trasie, które będą mogły być pokazywane na wyświetlaczu.

SkullyFeature

Z tego co pokazano w filmie promocyjnym Skully ma być sterowany głosem w taki sam sposób, w jaki steruje się Google Glass. Tylko zamiast „OK, Google” wymawia się „Skully”, po czym mówimy co chcemy, aby kask zrobił.

Skully jest również wyposażony w wizjer z e-Tint. Jest to technologia, która pozwala za jednym kliknięciem zmienić całkowicie przeźroczysty wizjer w przyciemniony. Przyda się to, kiedy natężenie światła będzie się zmienne. Gdy Słońce będzie mocno świecić jednym kliknięciem włączamy ciemniejszy wizjer, a gdy już przestanie drugim kliknięciem je wyłączamy.

Spostrzegawczy mogą również zauważyć na grafice Tech Specs, że Skully ma mieć również Open SDK. Jest to rzecz bardziej dla programistów niż motocyklistów. Oznacza to, że Skully nie będzie tylko kaskiem z fajnymi bajerami, lecz będzie można na nim instalować aplikacje napisane specjalnie dla niego, np. lepsze aplikacje GPS czy aplikacje włączające tryb wyścigowy znany z gier komputerowych. Jedyną granicą tutaj jest kreatywność programistów.

Kask Skully ma być dostępny w sprzedaży najwcześniej w przyszłym roku. Ma być dostępny w kolorze białym i czarnym. Jeżeli chodzi o cenę to na crowdfundingowym serwisie Indiegogo można zauważyć, że ceny zaczynają się od 1399 dolarów. Warto jednak zaznaczyć, że jest to limited introductory launch price i gdy Skully wejdzie do sprzedaży może kosztować jeszcze więcej.

Podobne wpisy