Augmented Reality

Snooker z augmented reality

cassapa

Grając w bilard czasami chciałoby się mieć coś, co by pokazało gdzie trafią bile po takim a takim uderzeniu. Taką umiejętność uzyskuje się z czasem, ale trwa to dość długo. Jeżeli nie chce ci się trenować, to możesz zainteresować się Cassapą.

Cassapa, czyli Computer Aided Shooting System for Awesome Pool Aiming, to system, który wykorzystuje augmented reality, aby pokazać w czasie rzeczywistym, jaki może być skutek zagrania.

Umieszczona nad stołem bilardowym kamera  nagrywa co się dzieje na stole, a specjalny algorytm analizuje ten obraz, znajduje bile, kij i ich ułożenie względem siebie. Następnie algorytm tworzy symulację zagrania i wyświetla jej wynik na stole dzięki zamontowanemu nad nim projektorowi.

cassapa

Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym. Jeżeli zmienisz położenie kija lub bil to system natychmiast zaktualizuje symulację.

Jest to prosty w założeniu i bardzo kreatywny system, który ułatwi grę początkującym i może ich czegoś nauczyć. Poza tym, wygląda też całkiem nieźle.

Teraz tylko czekać na rozpowszechnienie się inteligentnych okularów w stylu Google Glass i każdy może zostać mistrzem snookera.

Podobne wpisy