Wearable

x.pose

x-pose

Z każdym dodanym wpisem lub lajkiem oddajemy część swojej prywatności. Nie czujemy tego. A gdybyśmy z każdym lajkiem tracili jakąś część ubrań? Jak wtedy byśmy podchodzili do kwestii prywatności w sieci? Na te pytania w wizualny sposób odpowiada x.pose.

W świecie rzeczywistym możemy za pomocą ubrań decydować, jaką część naszego ciała pokażemy światu. W cyfrowym świecie takiej możliwości za bardzo nie mamy. Nie mamy całkowitej kontroli nad tym, jakie informacje o nas zbierają różnego rodzaju serwisy. W sieci w zasadzie jesteśmy nadzy.

Tak o x.pose napisała Xuedi Chen, autorka projektu. x.pose to gorset zbudowany z tworzywa normalnie nieprzeźroczystego, ale gdy tylko potraktuje się go prądem staje się przeźroczysty. Xuedi wykorzystała ten materiał do budowy futurystycznie wyglądającego gorsetu, który odkrywa część ciała w momencie, gdy nasz smarfon produkuje kolejną porcję danych (np. coś opublikowaliśmy). W bardzo wizualny sposób pokazuje ile ze swojej prywatności oddajemy, aby dać tego lajka lub coś skomentować.

Więcej zdjęć, jak również proces tworzenia x.pose możecie znaleźć na Behance.

Podobne wpisy